KENDİMDEN BANA

AHMET TURGUT YAZMAN ile
7 BULUŞMALI ÇEVRİMİÇİ MEDİTASYON ATÖLYESİ

8 – 29 ARALIK 2022
ZOOM

Meditasyon öğrenmek veya meditasyonunda derinleşmek istiyorsan ya da meditasyonu hayatına entegre etmekte zorlanıyorsan ve yardım arıyorsan, yedi bölümden oluşan bu atölye tam sana göre.

Öncelikle 21 gün boyunca kendi başına, kendi istediğin saatte ve kendi ayırabildiğin süre boyunca (ideali her sabah 30 dakika), meditasyona oturmaya niyet edeceksin. Ben bu niyetini desteklemek için sana teorik ve pratik bilgiler aktaracağım. Eğer dilersen bu süreçten geçerken bedeninde, zihninde, uykularında olanları paylaşacaksın, eğer soruların varsa cevaplar bulacaksın. Meditasyonu bütüncül bir yaklaşımla algılayıp, farkındalıkla uygulayacaksın.

Her Perşembe gecesi teorik bilgiler, paylaşımlar ve kısa uygulamalar olacak, her Pazar sabahı ise temel nitelikli uzun uygulamalar olacak. Aşağıdaki program başlıklarından genel akış konusunda fikir edinebilirsin. Eğer soruların varsa önce aşağıdaki soru cevapları oku, aklında eksik kalan bir şey varsa lütfen e-posta at.

PROGRAM

08 ARALIK 21.00 – 22.30
1 – DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE MEDİTASYON : NİYET

11 ARALIK 09.00 – 10.30
2 – BEDEN FARKINDALIĞI GELİŞTİRMEK : VÜCUDUM

15 ARALIK 21.00 – 22.30
3 – KENDİNİ DUYMAK : ZİHNİ BEY

18 ARALIK 09.00 – 10.30
4 – MEVCUDİYETİMİN FARKINDAYIM : NEFES HANIM

22 ARALIK 21.00 – 22.30
5 – ZİHNİN KALIPLARI NASIL DEĞİŞİR? : EZBERİ BOZ

25 ARALIK 09.00 – 10.30
6 – DANS ETMEK YERİNE DANS OLMAK : OLMA HALİ

29 ARALIK 21.00 – 22.30
7 – 21 GÜNÜN ETKİSİ : DÖNÜŞÜM

KATILIM ÜCRETİ
Atölye canlı zoom buluşmalarından oluşmaktadır, toplam katılım ücreti 1.400 TL’dir.

Kayıt için hello@ahmetyazman.com adresine e-posta atabilirsin.

SORULAR – CEVAPLAR

Daha önce herhangi bir meditasyon deneyimim yok, atölye bana uygun mu?
Evet uygun, sadece 21 gün boyunca düzenli olarak, kendi zamanında, kendi belirlediğin sürede meditasyona oturmak istemen, yani meditasyonu öğrenmek istemen yeterli. Bu atölyeye katılmak için deneyimli olman gerekmiyor, sadece düzenli ve disiplinli olmaya niyet etmen ve deneyime açık olman yeterli.

Meditasyon saatlerimi belli bir düzene ayarlayamıyorum, katılabilir miyim?
Katılabilirsin. Her gün yaklaşık aynı saatte meditasyona oturmak düzen getireceği için daha etkili olabilir ama farklı saatlerde oturmak da mümkün, önemli olan her gün meditasyona oturmak için kendine zaman ve alan ayırman.

Meditasyon konusunda deneyimliyim, bu atölyede yeni ne var?
Senin ilgini çekebilecek en büyük yenilik atölyenin meditasyona yaklaşımı olabilir. Bu atölye meditasyonu günlük hayatın içinde kullanmana ve deneyimi an be an mevcudiyetine taşımana yardım etmeyi hedefliyor.

Zoom kayıtlarını izleyebilir miyim?
Evet izleyebilirsin ama önce çevrimiçi çalışmaya katılman gerek. Yani her bölüme katıldığında, özellikle pratik yapman ve tekrar etmen için o buluşmanın kaydını alabileceksin. Eğer çevrimiçi buluşmaya gelmezsen maalesef kaydını da alamayacaksın.

AHMET TURGUT YAZMAN

ahmet_turgut_yazman Aldığı sinema eğitimi sonrasında reklam sektöründe yönetmen olarak çalıştı. Sektörü bıraktıktan sonra ortaklarıyla birlikte Kazdağları’nda ekolojik turizm alanında faaliyet gösteren Hızır Kamp’ı hayata geçirdi ve “Göbeklitepe - Dünyanın İlk Tapınağı” filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptı. 2007 yılında Hindistan Pune’daki Osho Mulitversity’de başladığı aktif meditasyon eğitimini Shunyo, Gopal, Svarup, Premartha, Svagito gibi hocalar ile sürdürdü.

Halen ortaklarıyla birlikte 2020 yılında kurduğu Birşifa Eğitim Anonim Şirketi’nin hazırladığı video temelli kişisel gelişim internet sitesinin (www.bir.one) içerik ve prodüksyon birimini yönetmektedir.

Aldığı eğitimler ve yaptığı araştırmalar sonucu ulaştığı sembolik, arkeolojik ve tarihi olgular üzerine verdiği seminerlerin yanı sıra meditasyon eğitimleri ve paylaşımlarında bulunan Ahmet; müzik, yoga, meditasyon, tasavvuf, arkeoloji, kabile ritüelleri ve reiki konularıyla ilgilidir, doğayı sever.